میم کوین چیست

میم کوین چیست؟

با ظهور انواع ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها بخش عمده‌ای از دنیای کریپتوکارنسی را تشکیل میدهند. عده‌ای از فعالان طرفدار میم کوین ها هستند و عده‌ای دیگر از آنها متنفر هستند.

میم کوین‌ها باعث شدند فضای کریپتوکارنسی از حالت سنتی و خشک بازارهای مالی خارج شود و روی دیگری به خود بگیرد. در این مقاله سری به این بخش از دنیای ارزهای دیجیتال میزنیم و کمی در آن کنکاش میکنیم.

اما قبل از اینکه به تعریف اصلی میم کوین بپردازیم بد نیست کمی درباره میم های اینترنتی بدانیم.

میم چیست و از چه زمان به وجود آمد؟

برای میم نمیتوان تعریفی واحد ارائه کرد! میم میتواند یک ایده باشد یا رفتار و یا یک تکه کلام. میم‌ها از شخصی به شخص دیگر منتقل میشوند. میم‌ها میتوانند حاوی محتوایی از یک فرنگ به خصوص باشند. میم‌ها عموما با چاشنی طنز همراه هستند.

شاید جوک را هم بتوان میم حساب کرد. البته کاملا شبیه نیستند.

میم ها بعد از ظهور اینترنت متولد شدند. بعد از ظهور اینترنت مطالب به سرعت بین مردم منقل میشد. مطالبی مثل عکس‌ها، متنها، ویدیوها هر کدام از این مطالب حاوی پیامی بودند. بسیاری از این مطالب که به صورت ویروسی وبه سرعت بین مردم منتقل میشدند شامل مطالب طنزی بودند که به مرور بیشتر و بیشتر درباره آنها صحبت میشد و تکامل پیدا میکردند.

میم های مشهور
مثلا در تصویر بالا تعدادی از میم های مشهور در سالهای اخیر را میبینید. بعید است که چند مورد از آنها را تا به حال ندیده باشید.

میم‌ها از پرطرفدارترین و دلنشین‌ترین بخش های اینترنت هستند. میتوانند طرز فکری را به راحتی به سخره بگیرند یا به راحتی تابویی را به چالش بکشند.

میم کوین از چه زمان متولد شد؟

در سالهای 2013 یکی از مشهورترین میم‌های اینترنت doge بود. میم دوج تصویر یک سگ نژاد شیبا اینو به نام کابوسو بود. استفاده از این میم به این شکل بود که افراد روی عکس کابوسو چند تکه متن رنگی با فونت comic sans مینوشتند.

میم دوج

تمام میم هایی که از دوج ساخته میشد شامل کلمات wow، much، many، so , very بودند و با این کلمات به نحوی جمله بندی میشد که جملات کنایه‌آمیزی درباره مسئله‌ای به وجود آورند.

میم دوج کوین در آن سالها بسیار ترند بود به حدی که توسط سایت know your meme به عنوان بهترین میم شناخته شد. [efn_note] منبع سایت wired[/efn_note]

در همان سالها بود که بیت کوین و بلاک چین توجهات زیادی را به خود جلب کرده بودند. در سال 2013 بیلی مارکوس و جکسون پالمر از کارمندان شرکت ibm و adobe بودند تصمیم گرفتند با ارزهای دیجیتال شوخی کنند. دوج کوین از همین شوخی متولد شد.

میم کوین چیست؟

به صورت کلی میم کوین نوعی از ارز دیجیتال است که از میم‌ها الهام گرفته شده است. میم کوین ها هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال به هدف انجام تراکنشها ساخته میشوند تنها با این تفاوت که از میمهای اینترنتی و فرهنگ میم الهام گرفته شده اند.

میم کوین ها برروی بلاک چین ساخته میشوند و این موضوع باعث میشود که غیرمتمرکز باشند. میم کوین ها هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال در صرافی ها خرید و فروش میشوند.

از زمانی که دوج کوین متولد شد تا همین حالا بسیاری از میم کوین ها ظهور کردند و بسیاری از آنها با خاک بکسان شدند. لیست میم کوین ها را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ در این لینک مشاهده کنید. در زمان نوشتن این مقاله بیش از 340 میم کوین در کوین مارکت کپ ثبت شده اند.

از مشهورترین میم کوین ها علاوه بر دوج کوین میتوان به شیبا اینو، فلوکی اینو و بیبی دوج اشاره کرد.

سرمایه گذاری در میم کوین ها

سرمایه گذاری در میم کوین‌ها بستگی به استراتژی و روحیه شما در سرمایه گذاری گذاری و ریسک پذیری دارد. میم کوین ها میتوانند یک شبه چند صد درصد رشد کنند و یا در یک شب به خاک بنشینند. محبوبیت میم کوینها زمانی زیادتر شد که ایلان ماسک که یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ است شروع به حمایت از دوج کوین کرد و درباره آن توییتهای پی در پی منتشر کرد.

بعد از توییتهای ایلان ماسک بسیاری از افراد او را متهم کردند که در بازار دست میبرد و از شهرت خود برای نوسانگیری سو استفاده میکند. از آنجایی که نوسان میم کوینها از جمله دوج کوین بسیار زیاد بود، هر توییت ایلان ماسک میتوانست قیمت دوج کوین را به شدت کم و زیاد کند.

البته علاوه بر ایلان ماسک تعدادی دیگر از سلبریتی ها هم از دوج کوین حمایت کردند. اما بحث اصلی اینجاست که هدف آنها از این حمایتها چه بوده است؟

زمانی که قیمت یک ارز دیجیتال چندین درصد بالا میرود عده‌ای پولدارتر میشوند و عده ای دیگر برای اینکه از بازار جا نمانند دچار فومو میشوند و سرمایه خود را از دست میدهند.

کسب سود از میم کوین بستگی به این دارد که بتوانید احساسات خود را کنترل کنید و با استراتژی و تحلیل درست آنها را خرید و فروش کنید.

بهترین میم کوین ها برای سرمایه‌گذاری

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، بیش از 340 میم کوین در این زمان برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. درست است که هرکدام از این میمها به نحوی برای شوخی به وجود آمدخه‌اند اما برخی از آنها طرفداران بیشتری دارند و همین طرفداران مانند یک پشتوانه قوی برای آنها عمل میکنند. اگر ارز دیجیتالی کامیونیتی و طرفدار نداشته باشد میوان اینطور استنباط کرد که آن ارز معتبر نیست.

در میان تمام میم کوینها میم کوین های زیر دارای طرفداران بیشتری هستند:

  • دوج کوین (DOGE)
  • شیبا اینو(SHIB)
  • فلوکی اینو(FLOKI)
  • بیبی دوج کوین (BABYDOGE)
  • دوج ایلان مارس (ELON)

البته هر روزه میم کوین های بیشماری متولد میشوند. باید مراقب باشید مرز باریکی بین میم کوین و شت کوین وجود دارد. تمام میم کوین ها شت کوین نیستند. یکی از موارد مهمی که باعث میشود یک میم کوین شت کوین باشد نبود کامیونیتی است. تمام میم کوین های مشهور و پر طرفدار، سایت رسمی، انجمن، گروه های معتبر و حساب توییتر فعال دارند. برای اینکه میم کوین درست را برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید حتما به دنبال اینها باشید.

جمع بندی؛

در این مقاله سعی شد تمام موارد مهم درباره میم کوین ها گفته شود. همانطور که گفته شد فعالیت در میم کوین ها میتواند بسیار ریسک به همراه داشته باشد. پس در هنگام خرید و فروش میم کوین مدیریت سرمایه را فراموش نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا