پرش به محتوا
دوج کوین

دوج کوین

Dogecoin (DOGE)

قیمت لحظه‌ای دوج کوین

$0.08134
4128 تومان

مشخصات دوج کوین

نام ارزدوج کوین
نام به انگلیسیDogecoin
نمادDOGE
رتبه9
قیمت به تومان4128
قیمت به تتر0.08134
تغییرات در 24 ساعت0.53%
حجم بازار11552912304.38 دلار
دامیننس0.81

تبدیل دوج کوین
نمودار دوج کوین

درباره دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین با نماد DOGE مشهورترین میم کوین بازار ارزهای دیجیتال است. قیمت دوج کوین در این لحظه 0.08134 دلار و برابر با 4128 تومان است. نرخ ارز دوج کوین طی 24 ساعت اخیر 0.5331 درصد تغییر قیمت داشته است.

حجم بازار دوج کوین در حال حاضر برابر 11552912304.38 دلار است و از لحاظ حجم در رتبه 9 در میان مهم‌ترین رمزارزهای بازار قرار دارد. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ قیمتی خود برابر دلار بوده است.

توکنومیکس دوج کوین

تعداد کل توکن‌های دوج کوین 142038406383.71 است و تعداد توکن‌های در گردش دوج کوین برابر با 142038406383.71 توکن است.

وضعیت قیمت دوج کوین

بازار دوج کوین امروز در روند صعودی قرار داشته است. دامیننس دوج کوین در حال حاضر برابر با 0.81 است. به این نکته توجه داشته باشید که تحلیل ارز دوج کوین قبل از شروع معامله، امر مهمی است. برای تحلیل ارز دوج کوین میتوان از تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال استفاده کرد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

تحلیل تکنیکال دوج کوین با مشاهده و بررسی گدشته و تاریخچه قیمتی این ارز ممکن میشود. با استفاده از تحلیل تکنیکال میتوان از روندهای قبلی قیمت استفاده کرد تا قیمت آینده دوج کوین را پیشبینی کرد.

تحلیل دوج کوین با روش ایچیموکو

یکی از بهترین روشهای تحلیل تکنیکال دوج کوین استفاده از ایچیموکو است. تحلیل دوج کوین با اندیکاتور ایچیموکو را در نمودار زیر مشاهده کنید.

تحلیل دوج کوین با اندیکاتور MACD

اندیکاتور مکدی مانند اندیکاتور RSI از میانگین‌های متحرک استفاده میکند و با استفاده از آن میتوان روند صعودی و نزولی دوج کوین را تشخیص داد. در نمودار زیر میتوانید تحلیل ارز دوج کوین را با استفاده از اندیکاتور MACD مشاهده کنید.

کیف پول دوج کوین

برای نگهداری و هولد دوج کوین میتوانید از کیف پول‌های زیر استفاده کنید:

  • تراست والت (Trust wallet)
  • متامسک (Metamask)
  • لجر (Ledger)
  • ترزور (Trezor)
  • اتمیک والت (Atomic Wallet)
  • سیف پال (Safepal)
  • مث والت (Math Wallet)
  • کوبو (Cobo)
  • کیف پول بایننس (Binance Extension Wallet)

دوج کوین چیست؟

دوج کوین یا دوژ کوین (به انگلیسی: Dogecoin) یک آلت کوین است و به عنوان اولین میم کوین در دنیای کریپتوکارنسی شناخته میشود. نماد دوج کوین DOGE و سمبل آن Ð است. لوگوی این کوین از یک میم اینترنتی به نام “DOGE” که تصویری از سگ نژاد شیبا اینو است الگو گرفته شده. گاهی افراد این ارز را داگ کوین مینامند که تلفظ درستی نیست.

تفاوت بین دوج کوین و دیگر میم کوین معروف یعنی شیبا اینو در این است که ارز دیجیتال دوج کوین، مانند بیت کوین و اتریوم بلاک چین اختصاصی خود را دارد. بنابراین توکن نیست و به کار بردن عبارت توکن دوج کوین از لحاظ مفهومی صحیح نیست.

همه چیز درباره دوج کوین

دوج کوین چگونه کار میکند؟

دوج کوین فورکی از لاکی کوین است که البته خود لاکی کوین هم فورک لایت کوین است. دوج کوین درست مانند بیت کوین از الگوریتم و مکانیزم PoW یا اثبات کار استفاده میکند. تفاوت بیت کوین و دوج کوین این است که دوج کوین از تکنولوژی scrypt در مکانیزم اثبات کار خود بهره می برد. استفاده از بلاک چین دوج ساده‌تر از بیت کوین است و سرعت بالاتری برای ساخت هر بلاک دارد. استخراج و ماین کردن دوج کوین ممکن است که پایین تر در همین مقاله درباره آن نوشته ایم.

دوج کوین چطور به وجود آمد؟

 بلاک چین DOGE در 6 دسامبر 2013 از فورک لایت کوین متولد شد. خالقین اصلی دوج کوین بیلی مارکوس و جکسون پالمر هستند. پالمر بعد از این که ایده اصلی دوج کوین به ذهنش رسید دامنه dogecoin.com را ثبت کرد. زمانیکه صفحه اصلی سایت دوج کوین را باز می کردید کوین هایی را مشاهده می کردید که در حال سرازیر شدن بودند!

مارکوس بعد از اینکه دوج را شناخت به پالمر پیوست. بیلی مارکوس تجربه مهندسی نرم افزار در IBM و جکسون پالمر در Adobe را داشت. در حقیقت آنها می خواستند یک سیستم پرداخت را به عنوان شوخی بسازند.

زمانیکه کامیونیتی دوج کوین ساخته شد سایت رسمی دوج کوین تنها در 30 روز به یک میلیون بازدید کننده رسید وحتی در مدت زمان کم به ارزش بازار 8 میلیون دلار هم رسید. رمز ارز دوج در 19 دسامبر تنها در 72 ساعت 300 درصد رشد کرد. شاید در آن زمان کسی فکرش را نمیکرد که در سال 2021 ارزش بازار دوج کوین به 85 میلیون دلار برسد! حتی شاید دیدن قیمت 70 سنت در تاریخچه قیمت دوج کوین مانند رویا بود.

البته میم های اینترنتی از اول برای مردم دوست داشتنی و سرگرم کننده بودند و شاید یکی از دلایل این پیشرفت همین موضوع بود.

آینده دوج کوین چیست؟

همانطور که گفته شد، رمزارز دوج اولین بار به عنوان یک شوخی در دنیای ارزهای دیجیتال مطرح شد. هدف دوج کوین این بود که فضای جدی بازارهای مالی را به هم بزند و هیچکدام از سازندگان دوج تصور نمیکردند که روزی به این شهرت برسد.

ارز دوج کوین هرچند مانند شیبا اینو یک میم کوین است و هدف خاصی نداشته اما بهتر است قبول کنیم که اعتبار اصلی یک ارز، سرمایه گذاران آن هستند. هرچقدر افراد بیشتری طرفدار یک ارز باشند میتوان گفت اعتبار آن ارز بیشتر است. در حال حاضر یکی از حامیان اصلی دوج کوین، یکی از پولدارترین اشخاص کره زمین یعنی ایلان ماسک است. ایلان ماسک بارها در توییتر از dogecoin حمایت کرده وبه حمایت های خود ادامه میدهد.

ایلان ماسک که مدیرعامل شرکتهای spaceX و Tesla است حتی اعلام کرده بعضی از محصولات تسلا قابل خرید و فروش با دوج کوین هستند. علاوه بر شخصی مثل Elon musk، دوج کوین طرفداران زیادی دارد. اگر در توییتر عبارت $DOGE را جستجو کنید به چشم میبینید.

علاوه بر ایلان ماسک افراد مشهور دیگری از جمله snoop dogg و مارک کوبان و تعدادی از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی مثل تیک تاک حمایت خود را از این ارز اعلام کرده اند.

استخراج دوج کوین

دوج کوین همانند بیت کوین قابل استخراج است. اما استخراج دوج کوین با بیت کوین تفاوت دارد. بالاتر گفتیم یکی از تفاوتهای بیت و دوج در استفاده از scrypt در الگوریتم Proof of Work خود است. این به این معنا است که ماینرها نمیتوانند از SHA-256 در تجهیزات ماینینگ خود استفاده کنند و به جای آن باید از دستگاه‌های FPGA و ASIC که معمولا تولید آنها پیچیدگی دارد استفاده کنند.

البته استخراج دوج کوین با کامپیوتر ممکن است. اما برای اینکار بهتر است از کارتهای گرافیک مثل nvidia geforce GTX استفاده کنید. البته از نظر سودآوری و بهینگی به پای استفاده از دستگاه های ASIC نمیرسد.

برای اینکه دوج کوین استخراج کنید باید به بلاک چین دوج کوین، یعنی doge chain متصل شوید. برای اینکار میتوانید از نرم افزارهایی مثل EasyMiner، CGminer(برای ماینرهای ASIC) و یا CudaMiner (برای کارت گرافیکهای nvidia) استفاده کنید.

سه حالت برای استخراج دوج کوین وجود دارد: فردی، استخر و استخراج ابری.

استخراج فردی همانطور که از اسمش پیداست برای زمانی است که افراد به تنهایی استخراج میکنند. همین افراد هرکدام میتوانند دستگاه های خود را در استخر دوج کوین ادغام کنند تا سود بیشتری به دست آورند. از استخرهای معروف دوج کوین میتوان به AntPool و ViaBTC اشاره کرد.

هک دوج کوین

در 25 دسامبر 2013 میلیونها دوج کوین برای نخستین بار هک شد! هک این دوج کوینها به این صورت بود که هکر با دسترسی به سیستم کیف پول dogewallet کاری کرد که تمام دوج کوین ها به یک آدرس کیف پول ارسال شود. این قضیه ضرر هنگفتی به بلاک چین دوج کوین وارد کرد. جنجال این خبر به حدی بود که باعث شد اسم دوج کوین بیشترین اسمی باشد که در توییتر از بین ارزهای دیجیتال برده میشود.

البته بعد از گذشته یک ماه طرفداران دوج کوین سرمایه های از دست رفته را با راه اندازی کمپینی به نام “SaveDogemas” بازگرداند.

اکانت های رسمی دوج کوین

سایت رسمی دوج کوین dogecoin.com است. همچنین اطلاعات لازم درباره تراکنشهای داخل شبکه دوج را میتوانید در سایت dogechain.info دنبال کنید.

نظر شما درباره دوج کوین چیست؟ نظرات خود درباره دوج کوین را میتوانید در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید