پرش به محتوا

ارز BAND بخریم؟ نمودار لحظه‌ای، دلایل خرید توکن BAND PROTOCOL به زبان ساده

about band protocol

ارز BAND یکی از ارزهای مهم بازار ارزهای دیجیتال است. افرادی که اخبار ارزهای دیجیتال را روزانه دنبال میکنند نام ارز بند را بسیار میشنوند. در حال حاضر تقریبا 5000 ارز دیجیتال در سایت coinmarketcap ثبت شده است. هر کدام از این ارزها ممکن است با هدف مهم و امیدوار کننده‌ای به وجود آمده باشد. اما چه چیزی باعث میشود در میان این تعداد زیاد ارز، ما تصمیم بر خرید ارزی مثل توکن BAND بگیریم؟ در این مقاله به تمام دلایلی که خریداران این ارز نیاز دارند میپردازیم و در آخر مقاله گروه تلگرام و توییتر و وبسایت رسمی band را برای کسب اطلاعات بیشتر برای شما قرار میدهیم.

نمودار لحظه‌ای ارز BAND

قبل از اینکه به بیان دلایل خرید این ارز بپردازیم بد نیست نگاهی به دلیل به وجود آمدن و توسعه آن داشته باشیم.

ارز دیجیتال BAND Protocol (بند پروتکل) چیست؟ 

هر ارز دیجیتالی با هدف حل مشکلی به وجود میاید. غیر از این باشد وجود آن ارز نمیتواند خریداران را قانع کند. ارز band هم درست مانند بقیه ارزها برای حل مشکلی به وجود آمده است.

از روز اولی که موضوع قراردادهای هوشمند در ارزهای دیجیتال مطرح شد یکی از مشکلات بزرگ عدم وجود راه مناسب برای ارتباط با دنیای خارج از بلاکچین بود.

در وبسایت رسمی پروتکل BAND این ارز اینگونه توصیف شده است:

Band Protocol is a cross-chain data oracle
platform that aggregates and connects
real-world data and APIs to smart contracts.

ارز band بر اساس انتقال داده ها از طرریق اوراکل‌ها به وحود آمده است. اوراکل‌ها (oracles) ابزارهایی هستند که قراردادهای هوشمند به وسیله آنها میتوانند از دنیای خارج اطلاعاتی را دریافت کنند که با آنها سازگاری ندارند. پروتکل بند به ازای اطلاعاتی که توسط اوراکل به جریان می‌افتند پاداش میدهد.

اوراکل‌ چیست؟ اگر بخواهیم به صورت خلاصه اوراکلها را توضیح بدهیم به این صورت اسن که اوراکلها وظیفه تامین و ترجمه اطلاعات از منابع خارج از بلاکچین مانند اطلاعات آب و هوا و یا قیمتها را برای مرد استفاده قرار دادن در بلاکچینها را دارند. این اطلاعات توسط api فراهم میشود.

اوراکل در ارزهای دیجیتال

دلایل با ارزش بودن ارز BAND

تیم توسعه دهندگان BAND Protocol

پروتکل بند توسط یک تیم استارتاپی تایلندی پایه گذاری شد. سه شخص اصلی توسعه دهنده این استارتاپ Soravis Srinawakoon و Sorawit Suriyakarn و Paul Nattapatsiri هستند.

تیم توسعه دهندگان ارز دیجیتال بند

رقبای اصلی BAND

قبل از به وجود آمدن ارز بند، چین لینک برای حل مشکلات انتقال داده از خارج از بلاکچین پیش قدم شده بود و تا حد زیادی در این مسیر قدم برداشته است. پروژه‌های معتبر و بزرگی هم با chainlink قرارداد بسته اند. پس چه مشکلی با chain link وجود داشت؟

ارز chainlink بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد و همینم موضوع باعث میشود تمام مشکلات اتریوم مثل کارمزد بالا و سرعت پایین شبکه دامن لینک را هم بگیرد. در این زمان است که ارز band به وسط میاید.

ارز بند در اوایل شروع درست مانند chainlink برروی بستر اتریوم راه اندازی شده بود. اما در حال حاضر شبکه و بلاکچین مخصوص به خود را دارد. این مسئله باعث میشود سرعت انتقال داده در بسیاری از مواقع از رقیبانش بیشتر باشد.

یکی دیگر از تفاوتهای این دو این است که در chainlink افراد از میان تامین کنندگان دیتا حق انتخاب دارند اما در پروتکل بند تمامی اطلاعات توسط برترین تامین کننده تهیه میشود.

چین لینک رقیب اصلی بند

شرکت در اجماع یا pos

پس از اینکه شبکه اصلی band به وجود آمد از توکن Band به عنوان توکن استیکینگ برای ایمن کردن شبکه از طریق مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام خصوصی شده استفاده می‌شود.

مکانیزم اجماع در این چارچوب، گواه اثبات سهام خصوصی شده (DPoS) است. بنابراین افراد دارای این ارز میتوانند در رای گیری‌های مدیریتی این ارز شرکت کنند.

برای نگهداری ارز BAND از چه کیف پولهایی میتوان استفاده کرد؟

همانطور که اشاره کردیم band قبل از اینکه بلاکچین مخصوص خود را داشته باشد برروی بستر اتریوم پیاده شده بود. در حال حاضر دو نوع ت.کن اتریومی و توکن بستر اصلی بند وجود دارند. برای نگهداری توکن اتریومی بند میتوانید از تمام کیف پولهای اتریومی به راحتی استفاده کنید. برا نگهداری از توکن شبکه اصلی نیز تا آنجایی که تحقیق کردیم ذخیره آن در atomic wallet ممکن است.

کیف پول اتمیک برای ارز band

توییتر و گروه تلگرامی رسمی BAND Protocol

برای مطلع شدن از آخرین اخبار این ارز به راحتی میتوانید توییتر رسمی BAND به آدرس در آدرس زیر را دنبال کنید. همچنین

https://twitter.com/BandProtocol

همچنین در گروه تلگرامی BAND به آیدی @bandprotocol، دارندگان آن از سراسر دنیا دور یکدیگر جمع شده‌اند.

https://t.me/bandprotocol

منبع مقاله : وبسایت رسمی ارز BAND

0 0 امتیازها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟ همین حالا بپرسید!x